123264369_3194158440713907_6613666419940

ZAMASKOWANI

Jedyne, czego chcieli, to mieć odpowiednie warunki pracy. Nie czują się bohaterami, choć wielu z nas właśnie tak ich postrzega. Medycy - pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy medyczni, którzy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce mierzyli się z trudną rzeczywistością niewydolnej ochrony zdrowia. Gdy my siedzieliśmy w swoich domach, oni po prostu chodzili do pracy...

Troje z nich opowiada o tym, jak wyglądały pierwsze miesiące pandemii z ich perspektywy: w szpitalnym oddziale ratunkowym, w przychodni i pogotowiu.

 

Jaka jest książka Zamaskowani?

 

Trochę się pośmiejecie, trochę nie będziecie dowierzać. Czasem będzie bezpośrednio, czasem nie wprost.

Książka napisana razem z Siostrą Bożenną i To nie z mojej karetki.

18129742003070173.jpg

SOR - to jest dramt

Co się tam dzieje, do cholery? Czy ktoś tam w ogóle pracuje? Długo mam tu jeszcze czekać? To jest oddział ratunkowy? Kim ty, kurwa, jesteś? Czy wy macie sumienie? A co, jeśli od was wyjdę i umrę na schodach?

To tylko niektóre pytania pacjentów padające na polskich SOR-ach. Mierzą się z nimi na co dzień pracujący tam medycy ratunkowi.

 

SOR — to jest dramat to książka, w której przybliżam realia szpitalnych oddziałów ratunkowych. Krok po kroku przeprowadzam Was przez kolejne poziomy SOR-owskiej rzeczywistości, w której przecież każdy z Was może się kiedyś znaleźć. Obnażam problemy ledwo oddychających jednostek Państwowego Ratownictwa Medycznego, które z trudem łatają dziury w ochronie zdrowia.

Pokazuję ludzi — lekarzy, pielęgniarki, ratowników, pacjentów — a wraz nimi SOR-owską codzienność, która jest i zabawna, i straszna, i smutna. Wszystko po to, by pacjenci zrozumieli, chociaż trochę…